Náš blogVálečná zóna, aneb území AnnElfwind a Anny-ann

Windows 8 a co si o něm myslím

Publikováno 03.09.2013 v 14:09 v kategorii Rádoby recenze, přečteno: 183x

Tento operační systém mám již skoro rok. Dostala jsem jej loni na Vánoce. Nainstalovala jsem jej sice až nějákou dobu potom, ale to bylo proto, že jsem nebyla doma a i když jsem si noťák brala s sebou, nebyla jsem zvědavá na to, abych se s novým systémem učila zacházet u příbuzných.

A co si teda o tomto systému myslím? Graficky je velmi pěkně zpracovaný. I co se účelnosti týče. Jediné, co mi vadí, tak že když mám Google Chrom spuštěn ve windows 8 módu, tak nefungují některé plug-iny. Například unity player, nebo myslím dokonce jawa. Nebo to byl adobe flash player? Nevím, jedno z toho to každopádně je. To by mi ještě ani tak nevadilo, co mi ale vadí, je, že to, že když si systém nainstalujete a chcete kompletně překopat původní systém, přijdete i o takové základní věci, jako ovladač bluetooth. Ještě, když nevíte, jak se to jmenovalo, tak jsem to pak složitě hledala. Naštěstí jsem to našla, ale i tak mě to trochu naštvalo.

Další věc, která se mi moc nelíbí, je fakt, že windows 8 dlaždice nepodporují vlastnní kurzory. Jenom defaultní windows kurzory. Tak to mi teda setsakra vadí, protože jsem si kdysi stáhla jakýsi kurzorový program, kde byl taký strašně krásný kurzor. Na ploše mi funguje furt, ale jakmile přepnu na ty dlaždice, tak zmizí a to je teda fakt jako na pytel. Ještě jsem nepřišla na způsob, jak to vyřešit. Možná je na ten prográmek někde nějáká aktualizace, nebo je nějáký jiný prográmek, ale já na to zatím nepřišla. A možná se ani nebudu pokoušet. Něják jsem si už totiž zvykla na ten obyčejný bílý kurzor. Protože můj počítač nepodporuje ani takový ten žlutý 3D vypadající kurzor. Mámin jo, ale můj ne. To mi taky trochu vadí, ale to už nemá nic společnýho s operačním systémem. Takže na to si stěžovat už nemůžu. No, to je jedno.

Prostě windows 8 je celkově dobře udělaný operační systém. Je mladý, ty mouchy se ještě vychytají. Doufám. A taky jsem docela zvědavá, jestli bude pak třeba windows 9. Jestli jo, tak jsem zvědavá, jak bude vypadat. Myslím, že jsem někde slyšela, že být má, ale jistě to samozřejmě nevím. No, tak se asi nechám překvapit. No, tak to je všechno a na závěr se omlouvám, že tu víc jak měsíc, patrně dva, nevím, jestli dobře počtíám, myslím, že jo, nic nebylo.

Další článek bude nevím, kdy, snažím se obnovit svůj osobní blog, ale pokusím se, aby tu byl aspoň jeden článek týdně. Mějte se.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?© 2011 - 2013 AnnElfwind a Anna-ann