Náš blogVálečná zóna, aneb území AnnElfwind a Anny-ann

R. A. Salvatore - Legenda o Drizztovi: Vyhnanství

Publikováno 17.03.2013 v 12:00 v kategorii Rádoby recenze, přečteno: 120x

Legenda o Drizztovi pokračuje po Domovině Vyhnanstvím. 
Drizzt opustil Menzoberanzan a přebývá v divokých tunelech Temného světa. Dlouhých deset let přežívá a stává se čím dál silnějším. Zároveň ale také začíná ztrácet to, kdo vlastně je a pro jaké zásady vlastně žije. V této době zaslechne svirfnebli a sleduje je. Dovedou jej do Třpytivého Skaliště, což je jejich domov. 
V mezičase v Menzoberanzanu zuří partizánská válka mezi rody Do'urden a Hun'ett. Oba rody ztratily přízeň pavoučí královny Lloth, takže se válka táhnen právě oněch dlouhých deset let, které Drizzt ztrávil v tunelech. Rod Hun'ett je nakonec poražen a až na matronu vyvražděn. Rod Do'Urden je nucen matronu rodu Hun'ett přijmout jako nejstarší dceru. 
Po tomhle všem se opět vracíme k Drizztovi, který se rozhodl riskovat a vstoupil do Třpytivého Skaliště jen proto, aby už nebyl sám (Guen - panter - se nepočítá). Ve Skališti se znovu setkává s Belvarem, Svirfnebli, kterého jeho bratr Dinnin připravil o ruce. A když se král Svirfnebli rozhodne, že Drizzt nemůže zůstat, Belvar se vydává na cestu s ním. 
Důvod, proč Drizzt nemůže zůstat je ten, že jeho drahá rodina na něj má spadeno a poslali za ním zabijáka. Tím zabijákem je oživený Zaknafein Do'Urden, v tuhle chvíli nazíván Zincarla. 
Drizzt a Belvar na svých cestách narazí na mnohá nebezpečí. Počínaje jezerem se žiravinou, kde se zabydlel národ Havranů, pokračuje přes střet se šíleným lidským kouzelníkem a konče Ilithidy, kteří je zajmou a chtějí si z nich udělat otroky. Díky náhodě se jim ale podaří uprchnout zrovna ve chvíli, kdy Zaknafein začne Ilithidy kosit. 
Belvar, Drizzt a Klapok, kterého někde sebrali cestou, prchají před Zaknafeinem, ale ten je dohoní, když se znovu ocitnou nad jezerem s Žiravinou. Zde se Drizzt a Zaknafein utkají a Zakovi se povede na chvíli vyrvat z nadvlády Matrony Zlovůle. Na dost dlouho, aby se vrhl do žiraviny a ukončil tak svůj život (neživot, vzhledem k tomu, že byl v tu dobu vlastně zombie). Bohužel před tímto vším ještě stihl zabít Klapoka. 
Drizzt a Belvar putují dál a znova se dostávají do Skaliště. Drizztovi je dovoleno se nějákou dobu zdržet a když potom odchází - sám, jenom s Guen - rozhodne se, že se vydá na povrch a zkusí své štěstí tam, protože Temné říše evidentně nejsou místem, kde by mohl někdo s jeho ideály žít. 
Nechává tedy temnotu za sebou a putuje za světlem říší na povrchu.
Třetí díl zatím nemám dočtený, ale jakmile ho dočtu, rozhodně o něm napíšu, neboť toto je opravdu prvotřídní knižní série. Prosím, napište, jestli jsem vás navnadila, nebo ne, co si o tom myslíte, nebo třeba napište úplně něco jiného, to už je jedno, ale za komentáře budu vděčná. :) 
-AnnElfwind

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?© 2011 - 2013 AnnElfwind a Anna-ann