Náš blogVálečná zóna, aneb území AnnElfwind a Anny-ann

Názor staré paní

Publikováno 23.05.2013 v 16:00 v kategorii Názory, přečteno: 123x


Bylo to, myslím, v neděli, kdy jsem měla sraz se svojí kamarákou Blankou na Vozovně. No, jelikož já jsem vždycky všude brzo, tak jsem byla brzo i tam. Tak jsem si řekla, že zabiju čas čtením. Čtu asi pět minut, možná trochu dýl, když ke mně přistoupí postarší paní, aby se zeptala, jestli jí tramvaj neujela před nosem. Slušně jí odpovím, že to jezdí zhruba po pěti minutách a hodlám se vrátit ke knížce.

Ovšem to si toho, že čtu všimne ta paní a začne o tom, že mládež v dnešní době nečte a jak je to milé překvapení, že i dnes se dají najít mladí lidé, kteří čtou, i když jich není mnoho, což mohu potvrdit. Tak jsme se začaly bavit o různých žánrech. Paní začala o klasice, která je potřeba na maturitu a já jsem jí pak řekla, že ráda čtu například detektivky, nebo mysteriózní knihy. Ráda čtu také fantasy, ale to jsem nezmínila, protože na to většinou starší lidé mají negativní názor. Navíc, mysteriózní je skoro stejně dobrý, jako fantasy.

No, tak jsme se tak bavily, a o co mi jde. Prostě o to, že mladí lidé opravdu dnes čtou čím dál míň. Ta paní měla pravdu. Kolikrát dneska vidíte středoškoláky v dopravních prostředcích se sluchátkama, nebo prostě nic nedělající? Málokdy spatříte teenagera s knihou v ruce.

Je to ale škoda, protože knihy jsou strašně obohacující! Kdo nečte, to ale bohužel nepochopí. Já sama jsem uměla číst dřív, než jsem začala mluvit a tak asi vznikla moje vášeň číst. Pár let zpět jsem opravdu četla jenom knihy. Dnes se přiznám, že hodně čtu povídky na internetu. Ale vzhledem k tomu, že jsou v angličtině, tak si myslím, že to není na škodu. Samozřejmě, knihy čtu pořád, ale hodně se třeba změnilo to, co čtu. Uznávám, že jsou takové, které jsou mými favority už řadu let, ještě z doby, kdy jsem byla na základce a taky je to na těch knihách znát. Ale zároveň jsou takové, z kterých jsem prostě vyrostla a i když třeba byly mé oblíbené, dneska bych si je už asi nepřečetla.

Tak, a na závěr tohoto článku bych se vás chtěla zeptat, jestli čtete. Pokud ano, co? Bravíčka a podobný zhovadilosti se nepočítají. Jestli znáte nějákou dobrou knihu, klidně si nechám doporučit. :) Pokud mi ale chcete doporučit Úžasnou zeměplochu, neobtěžujte se, to je jedna z věcí, které si nikdy nepřečtu, protože se mi ten styl psaní nelíbí.

Těším se na komentáře a mějte se krásně!

~AnnElfwind

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • ArwenUndómiel 13.06.2013 v 12:33 Úplně chápu, co máš na mysli! Dneska vůbec nikdo nečte a když už tak nějaký ty odstíny šedi nebo tak něco, já nevím, nečetla jsem to, přijde mi to jako kravina. Ale i když chápu a uznávám význam knih, že to člověka obohacuje, zlepšuje mu to slovní zásobu a dává větší rozhled. Taky si trochu myslím, že čím víc přejímáš čtením názory jiných, tím více ztrácíš svoji osobnost. Neříkám, že je to tak vždycky, ale občas to tak může být. Aspoň já vždycky když jsem byla do té knížky zažraná, tak pak pro mě bylo tžeší komunikovat se světem. Měla jsem takový období, kdy jsem fakt jenom četla a četla stovky knih, ale žila jsem spíš ve svém vlastním světě a nevnímala a hlavně ani moc nechtěla vnímat okolí. Ale teďka mi přijde, že jsem našla takový střed, že čtu, ale ne už tak moc, tak jednu knížku týdně a hned je ta komunikace s ostatníma lidma lepší. Myslím, že jednou přijde doba, kdy člověk musí to čtení omezit a tak nějak přijít na to, čím je on sám, bez vlivu ostatních. Ale to je jen můj názor:) Jinak čtení hodně fandím!


 • AnnElfwind 13.06.2013 v 13:43 ArwenUndómiel: Souhlasím, jenom číst a nevnímat okolí není zas tak dobré. Teda, pokud to okolí za vnímání stojí. xD Ale na druhou stranu, nečíst vůbec, to je podle mě taky špatně. Stejně jako ty se mi povedlo najít takovou jakousi zlatou střední cestu a jsem spokojená. :) Děkuji za tvůj názor. :)


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?© 2011 - 2013 AnnElfwind a Anna-ann