Náš blogVálečná zóna, aneb území AnnElfwind a Anny-ann

Knihy a četba

Publikováno 17.03.2013 v 13:00 v kategorii Názory, přečteno: 109x

Ahoj, tak jsem se rozhodla, že budu následovat v Aniččiných stopách a taky vám napíšu názor na čtení. Já osobně si myslím, že bez čtení by to na světě nebylo ono. Knihy jsou mojí obrovskou součástí a bez nich si to neumím představit. 
Nejraději čtu fantasy nebo třeba horory a detektivky. Mám ráda mysteriozní žánr a když je to prolnuté s fantasy, tak je to ještě lepší. Nebo poslední dobou, to jsem se zas prozměnu zažrala do čehokoli templářského. A to kladu za vinu hrám Assassin's Creed. Já vím, že tam jsou templáři ti špatní, ale oni jsou zajímaví... Takže proto.
Co například na čtení nemám ráda, je povinná četba. Když člověk musí přečíst něco, i když se mu to třeba nelíbí, nebo ho to nebaví. Já totiž už z principu nečtu něco, co mě nezaujme. A když třeba v půlce knihy zjistím, že je strašně nudná, tak ji nedočítám. Narozdíl třeba od mojí mámy, která knihu vždycky dočte, ať už je nudná nebo ne. 
Jak jsem již zmínila, čtu opravdu ráda a moje sbírka knih je velmi rozsáhlá. Většina z mých knih je fantasy a v mé knihovničce se nachází také takové klasiky, jako Harry Potter, Eragon, nebo Šifra mistra Leonarda. Oproti tomu se tam také najdou méně známé knihy. Z nich bych uvedla například sérii Hraničářův učeň, nebo trilogii Rai-Kirah. 
Od posledních narozenin jsem hrdým vlastníkem elektronické čtečky a i když mám ráda fyzické knihy, na čtečku si rozhodně nemohu stěžovat, protože mi to umožňuje čtení knih, ke kterým bych se jinak nedostala. Také mi to umožňuje mít u sebe více, než jen jednu knihu a to je něco, co opravdu oceňuju. Z knih, které na čtečce mám, bych uvedla například Konkubínu, nebo Trnového prince, oboje samozřejmě anglicky. Vhledem k tomu, že na čtečku stahuju knihy téměř jenom z Amazonu, kde je většina věcí anglicky. Ovšem hodně knih je tam také zdarma, což je výhra.
A co vy? Jaký je váš oblíbený žánr, spisovatel, popřípadě kniha? Čtete hodně? Jaké knížky nemáte rádi? Je nějáký spisovatel, kterého vyloženě nesnášíte? (V mém případě by to byl Terry Pratchet, kteréhož styl psaní prostě nepřekousnu. Nevím, přijde mi to divné a nudné)
Těším se na vaše názory a odpovědi a kdo ví, co ještě. :)
~AnnElfwind

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?© 2011 - 2013 AnnElfwind a Anna-ann